Międzynarodowy Przegląd Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej

O naszym Przeglądzie

Międzynarodowy Przegląd Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej organizowany był trzykrotnie (2017 - 2019) w Wojciechowie. Mógł się odbywać na scenie miejscowego Gminnego Ośrodka Kultury, przy wsparciu dr. Artura Markowskiego, obecnego wójta gminy Wojciechów, oraz przy bardzo dużym zaangażowaniu kierownictwa i pracowników wojciechowskiego GOK.

Nazwa "Międzynarodowy" nie jest w tym przypadku przypadkowa. W dotychczasowych trzech edycjach zawsze na scenie w Wojciechowie i Nałęczowie mogliśmy podziwiać kunszt wokalny harcerzy polskich z Brześcia na Białorusi. Z powodu pandemii w roku 2020 Przegląd się nie odbył. Od 2021 roku sceną Przeglądu jest centrum Nałęczowa i siedziba NOK Nałęczów Zachęcamy do odwiedzin!

5. Międzynarodowy...

Przed nami mały jubileusz! Już po raz piąty na nałęczowskiej scenie NCK będziemy gościć śpiewających piosenki harcerskiej i patriotyczne. Swój udział zadeklarowali wykonawcy z Warszawy, Krakowa, Legnicy, Suśca i Płocka (Maszewo), ale co nas bardzo cieszy być może również harcerze polscy z Białorusi. Nasi goście to połączenie profesjonalizmu i dziecięcej żywiołowości, doświadczenia scenicznego i autentycznego profesjonalizmu oraz pełnego spontaniczności zaangażowania zuchów. Widzowie będą mieli okazję przeżyć wspomnienia związane ze swoją harcerską przygodą, słuchając piosenek powszechnie znanych, będą mieli okazję poznać nieznane sobie piosenki z okresu stanu wojennego i upadku komunizmu w Polsce ale też posłuchać utworów zupełnie nieznanych. Przeżycia duchowe zagwarantowane! Obudzenie wspomnień pewne! Spotkanie ze sztuką muzyczną bezdyskusyjne! Instytucje, firmy, przedsiębiorcy, i każdy, kto zechce wesprzeć to niewątpliwe wydarzenie artystyczne prosimy o e-mail tutaj kontakt lub z zakładki KONTAKT. W temacie wiadomości prosimy wpisać "Przegląd - sponsoring". Każdy, kto wesprze Przegląd finansowo lub wn inny uzgodniony z nami, jako jego organizatorem, sposób ma zagwarantowanych kilka możliwości reklamy. Będzie ona zależna od wysokości udzielonego nam wsparcia, nawet przez 12 następnych miesięcy.

Poniżej link do piosenki:

Natalia z ZHP Susiec na scenie NOK - kliknij i przejdź do video!

4. Międzynarodowy Przegląd Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej dedykowany był w 2021 r. uwięzionej przez białoruskie władze Annie Paniszewej, dyrektor Polskiej Harcerskiej Szkoły Społecznej im. R. Traugutta w Brześciu, oraz innym Polakom z Brześcia prześladowanym za swoje przywiązanie do Polski. Niestety nie było tym razem możliwe, żeby brzescy harcerze wystąpili na scenie Nałęczowskiego Ośrodka Kultury. Byli oni obecni zawsze w trzech poprzednich edycjach, i występowali na scenie w Nałęczowie i Wojciechowie. Po występach na naprawdę rewelacyjnym poziomie zaprezentowanym przez hm. Krzysztofa Mikę oraz druhny i druhów z  Hufca ZHP Tomaszów Lubelski, którzy przyjechali do Nałęczowa pod opieką komendantki Hufca hm. Anny Rojek i innych instruktorów. Wszystkim występującym na scenie serdecznie dziękujemy za przepiękną interpretację wielu piosenek harcerskich. A na ręce dyrektora NOK p. Łukasza Króla składamy serdeczne podziękowania za przyjęcie harcerzy, ugoszczenie oraz wielką życzliwość dla uczestników Przeglądu wykazaną przez wszystkich zaangażowanych Pracowników NOK. 

Po lewej stronie plakat z tegorocznej, szczególnej, edycji Międzynarodowego Przeglądu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej w 20221 r. Ze względu na pandemię Covid-19, aresztowanie Organizatorki polskich harcerzy w Brześciu na Białorusi p. Annę Paniszewą przez tamtejsze służby (za działalność patriotyczną) oraz rozwiązanie polskiej szkoły w Brześciu na scenie nałęczowskiej wystąpi hm. Krzysztof Mika ze Związku Wolnego Harcerstwa Polskiego "Szare Polówki" z Krakowa. Piosenki znane i nieznane w świetnym wykonaniu.Niżej plakat z 2019 r.