Terapeutyczny Ośrodek Wsparcia i Edukacji Rodziny

Terapeutyczny Ośrodek Wsparcia i Edukacji Rodziny założony został 8 stycznia 2002 roku w Lublinie, przy ul. Jezuickiej 5. W pierwszym okresie swojej działalności skupiał się wyłącznie na pracy z dziećmi z Zespołem Nadpobudliwości Ruchowej i Deficytem Uwagi (ADHD), ale wkrótce działalność została rozszerzona o ADD, FAS i pracę z dziećmi i młodzieżą z problemami adaptacyjnymi i traumą ale też naszymi klientami były osoby dorosłe z problemem alkoholowym. W ramach tej działalności prowadzona była terapia grupowa i terapia indywidualna, edukacja wychowawcza rodziców, edukacja nauczycieli, grupa wsparcia, zajęcia sportowe i integracyjne. Nasza placówka kilkakrotnie zmieniała swoją siedzibę, stosownie do możliwości i potrzeb. Zajęcia terapeutyczne i pozostałą działalność prowadziliśmy w Lublinie przy ul. Mariańskiej, ul. Głównej, ul. Abramowickiej, ul. Wieniawskiej, Bohaterów Monte Cassino, w Puławach i w Wojciechowie. Zajęcia warsztatowe dla rodziców i nauczycieli prowadziliśmy przy ul. Lotniczej, Wieniawskiej, Boh. Monte Cassino, Głębokiej oraz w Łęcznej. Członkowie naszego Stowarzyszenia zaangażowani potem w działalność Ośrodka napisali dwie prace magisterskie o pracy z dorosłymi i z dziećmi z ADHD. 

W okresie pandemii Covid-19 z powodu braku zainteresowania rodziców dzieci z ADHD oraz rządowych obostrzeń i reżymu pandemicznego rozwiązana została grupa wsparcia, zawieszone zostały zajęcia edukacyjne i terapeutyczne dla grup. Nadal prowadzimy zajęcia indywidualne. Przez cały okres tej działalności współpracujemy z lubelskimi lekarzami, w tym z lekarzami psychiatrami. Nasi przedstawiciele wielokrotnie prezentowali problemy naszych klientów mediach: telewizji, radiu i w gazetach.

Zainteresowanych tematyką ADHD, niepożądanymi zachowaniami dzieci i młodzieży oraz problemami wychowawczymi zapraszamy do kontaktu. Ze względów organizacyjnych prosimy o wysłanie SMSa o treści POMOC ADHD (telefon w sieci Plus) - oddzwonimy w celu omówienia problemu. Kontakt ten może być przydatny rodzicom dzieci "niegrzecznych", dzieci i młodzieży z ADHD/ADD oraz nauczycielom szukającym wsparcia dla takich rodziców.

Stwórz swoją stronę internetową lub sklep internetowy z Mozello.

Szybko, łatwo, bez programowania.

Zgłoś nadużycie Dowiedz się więcej